وداع تلخ رضا یزدانی با المپیک/ پایان کار کشتی آزاد در المپیک ریو با یک طلا، یک نقره و یک برنز


نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد در بازی‌های المپیک ریو با شکست در گروه شانس مجدد از گردونه مسابقات حذف شد.

 

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از ریو، در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو امروز مسابقات اوزان ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم برگزار می‌شود که رضا یزدانی در ۹۷ کیلو که با شکست در دومین دیدارش مقابل حریف آذربایجانی از حضور در یک‌چهارم نهایی بازمانده بود با حضور کشتی‌گیر آذربایجانی در فینال، به شانس مجدد رفت.

یزدانی در نخستین دیدارش در گروه شانس مجدد با نتیجه ۵ بر ۲ رادوسلاو باران از لهستان را شکست داد و گام به دور بعد گذاشت، اما در این مرحله در مدت ۲۳ ثانیه با ضربه فنی مغلوب ماگومد ابراگیموف از ازبکستان شد تا وداعی تلخ با المپیک داشته باشد.

بدین ترتیب پرونده کشتی آزاد در المپیک ریو با کسب یک مدال طلا توسط حسن یزدانی در ۷۴ کیلو، یک نقره توسط کمیل قاسمی در ۱۲۵ کیلو و یک برنز توسط حسن رحیمی در ۵۷ کیلو بسته که در کنار المپیک آتلانتا بهترین نتیجه کشتی آزاد در رقابت‌های المپیک بعد از انقلاب محسوب می‌شود. کشتی آزاد در المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا نیز موفق به همین تعداد مدال توسط رسول خادم (طلا)، عباس جدیدی (نقره) و امیررضا خادم (برنز) شده بود.

در وزن ۹۷ کیلوگرم که ۱۹ کشتی‌گیر حضور داشتند، رضا یزدانی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر ابراهیم بلوکباشی از ترکیه را شکست داد، اما در دور دوم با نتیجه ۲ بر یک مغلوب ختاگ گازیموف، قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از آذربایجان شد که با توجه به حضور حریفش در فینال، یزدانی به گروه شانس مجدد رفت تا شانس مبارزه برای کسب مدال برنز را داشته باشد.

به گزارش فارس، پیش از این میثم نصیری آزادکار وزن ۶۵ کیلوگرم کشورمان در نخستین دیدارش مغلوب حریف بلغار شد و از گردونه مسابقات کنار رفت.

 

برای ورود به کانال تلگرام ما @varzesh247 کلیک کنید