پاداش مدال اوران المپیک ریو مشخص شد


معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ایی وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد: وزیر ورزش و جوانان طی ابلاغی به این معاونت پاداش مدال آوران ایران در بازی های المپیک و پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو را مشخص کرد.

به گزارش ایرنا از وزارت ورزش و جوانان، سید نصرالله سجادی گفت: به مدال آوران طلای بازیهای المپیک و پارالمپیک ریو ۳۰۰سکه، مدال نقره ۲۰۰ و مدال برنز ۱۲۰ سکه تمام اهدا خواهد شد.
وی افزود: در المپیک ۲۰۱۲ لندن برای مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب ۲۰۰، ۱۵۰ و ۱۰۰ سکه اهدا شده بود و این دوره حجم پاداش ها قابل توجه است.
معاون وزیر ورزش درباره پرداخت پاداش سرمربیان تیم های شرکت کننده در این بازی ها که ورزشکارانشان مدال کسب کنند، افزود: برای مدال طلا ۱۵۰، نقره ۱۰۰ و برنز ۷۵ سکه تمام به سرمربیان اهدا می شود.
سجادی ادامه داد: سرمربی و مربیان خارجی تیم های ملی برابر مواردی که در قراردادشان تعیین شده است از طرف فدراسیون های مربوطه پاداش به آنان پرداخت می شود.
وی افزود: به مربی و سرپرست تیم هایی که ورزشکارانشان موفق به کسب مدال شوند ، طلا ۷۵، نقره ۵۰ و برنز ۴۰ سکه تمام اهدا خواهد شد.
معاون وزیر ورزش در عین حال اضافه کرد: چنانچه ورزشکاری بتواند بیشتر از یک مدال کسب کند، فقط به مدال دوم برابر ۵۰ درصد مدال اول پاداش تعلق می گیرد. این امر برای سرمربی تیم هایی که ورزشکارانشان بیشتر از یک مدال کسب کنند هم فقط به مدال دوم برابر همان ۵۰ درصد مدال اول پاداش اهدا خواهد شد.

برای ورود به کانال تلگرام ما @varzesh247 کلیک کنید