برزیلی ها در کدام رشته های المپیک مدال میگیرند؟


به گزارش خبرگزاری فارس، کمیته ملی المپیک برزیل برای بازی‌های المپیک ریو ۲۷ تا ۳۰ مدال را پیش‌بینی کرده است تا جایگاه بهتری را نسبت به المپیک لندن داشته باشد.

مسئولان کمیته برگزاری بازی‌های المپیک ریو ۱۰ ورزش را نام برده‌اند که برزیل می‌تواند در آنها مدال داشته باشد.

ژیمناستیک هنری:

چین، رومانی، روسیه و آمریکا ۴ قدرت برتر جهان سابقه طولانی در این رشته دارند. البته اخیراً مردان ژاپن نیز به جمع مدال‌آوران اضافه شده‌اند.

برزیل نخستین مدال ژیمناستیک را در المپیک ۲۰۱۲ لندن توسط آرتور زنتی به دست آورد که این ورزشکار در لندن به مدال طلا دست پیدا کرد و بعد از آن موفقیت‌هایش را با مدال‌های طلا و نقره در مسابقات جهانی ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ تکمیل کرد.

هندبال:

کشورهای اروپایی در مسابقات المپیک در این رشته تسلط دارند، اما زنان برزیل نخستین مدال طلای جهان را در سال ۲۰۱۳ در مسابقات جهانی صربستان کسب کردند.

 

 

جودو:

هدف برزیل در المپیک ریو کسب ۵ مدال در جودو است که زمینه این مدال‌آوری از نتایج مسابقات جهانی ایجاد شده است. برزیل بهترین مدال‌آوری نسبت به رشته‌های دیگر در جودو خواهد داشت.

برزیل همچنین با کسب ۴ مدال نمایش خوبی را در المپیک لندن ایفا کرد.

بادبانی:

برزیل مدال‌های زیادی را در المپیک در رشته بادبانی داشته است. روبرت شیدت و توربن گریل با ۵ مدال بهترین‌های این رشته هستند که در حال حاضر گریل به عنوان مربی کارش را در این رشته ادامه می‌دهد.

فوتبال:

برزیل ممکن است یکی از قدرت‌های جهان در فوتبال باشد، اما از ۷ مدالی که در بخش بانوان و مردان از المپیک ۱۹۸۴ لس‌آنجلس داشته است هیچ کدام طلا نبوده است.

سرشناس‌ترین بازیکن برزیل در المپیک ریو نیمار بازیکن حال حاضر بارسلوناست. نیمار در المپیک لندن هم در ترکیب برزیل حضور داشت که همراه با این تیم به عنوان نایب‌قهرمانی رسید.

 

 

شنا (آبهای آزاد)

برزیل تاکنون مدالی در آبهای آزاد در المپیک نداشته است. البته بانوان شناگر این کشور در مسابقات جهانی ۲۰۱۳ از مجموع ۹ مدال کسب شده، ۴ مدال را به خود اختصاص دادند.

شنا:

برزیل در مسافت کوتاه مسابقات جهانی در سال ۲۰۱۴ در جایگاه نخست قرار گرفت، اما ۴ عنوانی که این کشور داشت در المپیک شرکت ندارند. مسابقات جهانی در مسافت ۲۵ متر برگزار شد، در حالی که مسابقات المپیک در مسافت ۵۰ متر برگزار خواهد شد.

برزیل به دنبال قدرت زیاد برای کسب مدال در بخش مردان است. کیسر سیلو در المپیک ۲۰۰۸ پکن در ۵۰ متر آزاد به مدال طلا رسید. این ورزشکار در مسابقات جهانی در سال‌های ۲۰۰۹، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ نیز مدال طلا را کسب کرد و یکی از شناگرانی است که در ۴ در ۱۰۰ متر هم حضور دارد. برزیلی‌ها در این ماده در مسابقات جهانی توانستند قدرت‌های جهان یعنی استرالیا، فرانسه و آمریکا را شکست دهند.

دوومیدانی:

این رشته در المپیک نسبت به سایر رشته‌ها مدال‌های زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. برزیل در تلاش است بهترین نتیجه را در المپیک ریو نسبت به لندن داشته باشد. این کشور در المپیک ۲۰۱۲ برای نخستین بار از سال ۱۹۹۲ نتیجه خوبی را کسب نکرد.

والیبال ساحلی:

مدال برزیلی‌های در این رشته در والیبال ساحلی بیشتر از سایر کشورها بوده است. این کشور از سال ۱۹۹۶ همیشه در والیبال ساحلی مدال داشته است.

والیبال سالنی:

هدف اصلی برزیلی‌ها کسب مدال طلا در المپیک ریو است. قیمت بلیت این مسابقات در المپیک ریو بیش از سایر رشته‌هاست و قیمت ۴۰۰ دلار برای آن اعلام شده است.

تیم ملی مردان برزیل در سال ۲۰۰۴ به مدال طلا دست پیدا کرد، اما این طلا را در المپیک پکن با شکست مقابل آمریکا و در سال ۲۰۱۲ با شکست مقابل روسیه از دست داد.

برای ورود به کانال تلگرام ما @varzesh247 کلیک کنید